Open Kerkendagen in het Meetjesland

openkerkendag

 

MEETJESLAND – Op 31 mei en 1 juni zetten heel wat kerken hun deuren wagenwijd open voor de 7e editie van de Open Kerkendagen. Op deze dagen wil de Stichting Open Kerken het religieus erfgoed in de kijker zetten. Met het thema ‘Herinneringen aan ’14-‘18’ wordt de link getoond tussen het kerkgebouw en –gemeenschap en ‘Den Grooten Oorlog’. Onder meer de kerken van Assenede, Maldegem, Eeklo en Knesselare werken mee aan activiteiten.

Het programma van de Open Kerkendagen vindt u hieronder:

Oosteeklo – Kerk Heilig Kruis en Onze-Lieve-Vrouw

Zaterdag 31 mei 2014

De openkerkendag wordt gestart in Groot-Assenede met het luiden van alle klokken van 20u-20u10′
Van 20u15’ tot 22u30: Alle niveau’s van de kerktoren, orgel, gewelven, klok en torenspits worden opengesteld. Vanaf het niveau van de torenspits is Oosteeklo , richting Ertveldesteenweg, bij valavond te bewonderen.

Zondag 1 juni

Van 11- 18u: Alle niveau’s van de kerktoren, orgel, gewelven, klok en torenspits worden opengesteld.
Op beide dagen worden in de kerk voorwerpen en documenten tentoongesteld uit het kerk- en parochiearchief, zoals: de oude torenhaan, “De belle van Oosteeklo” , de afscheidsbrief van Oosteeklonaar Camiel Hoste die op 10 sept 1917 werd geëxecuteerd, ongekende verhalen over Oosteeklo tijdens de eerste wereldoorlog neergeschreven door pastoor E. Van Hijfte in het liber memorialis.

 

Dezelfde dag zetten ook de andere kerken van Groot-Assenede hun deuren open van 10-18u.
Assenede: fototentoonstelling ” Onze kerk in de oorlog”
Bassevelde: beklimming van de kerktoren en tentoonstelling ” Onze kerk in de oorlog”
Boekhoute: tentoonstelling ” Onze kerk in de oorlog”, 14-18u demonstratie touwtechnieken door Monumentenwacht.
Landsdijk: beklimming van de kerktoren,mogelijkheid tot bezoek aan graf en gedenksteen van Frieda Lickfers.

 

 

Share This:VORIG ARTIKEL: 

VOLGEND ARTIKEL: